Alt text

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری
كــاغــذ ديــواري يــا در اصطـلاح « Wallpaper » كاغذ نسبتا ضخيمي است كه در رنگ ها و طرح هاي مختلف توليد و عرضه مي شود.
در كشور ما نيز اين كالا با نقش ها و طرح هاي مختلفي در دو نوع ايراني و خارجي در بازار يافت مي شود. به گفته برخي فعالان بازار لوازم ساختماني معاملات انواع كاغذ ديواري در سطح خرده فروشي از رونق افتاده و در حال حاضر فقط در ساختمان هاي قديمي كه در ابتداي ساخت آن ها به استفاده از موادي چون كنيتكس، كيدتكس، رولكس، رومالين و رنگ توجه نشده و سطوح نسبتا ناصافي براي استفاده از اين مواد دارند، انواع كاغذ ديواري مورد اسـتفاده قرار مي گيرد. بر اين اساس بيش ترين تقاضا براي اين كالا مربوط به پروژه هاي كلان و ساختمان ها و مناطقي است كه بافت سنتي دارند.
از ميان كاغذ ديواري هاي خارجي مي توان به محصولات كشورهاي آلمان، ايتاليا كانادا، ژاپن، كره و چين اشاره كرد كه در اين ميان محصولات كشور كانادا بهترين كيفيت را دارا هستند.
در ميان كاغذ ديواري هاي خارجي، نمونه هاي وارد شده از كشور چين قيمت و كيفيت نازلي دارند، «چيني ها با جعل برندهاي معروف كشورهايي چون كانادا، آلمان و انگليس و عرضه محصولات بي كيفيت و ارزان قيمت توانسته اند تا حدودي بازار كشورمان را به قبضه خود درآورند.»
كاغذ ديواري هاي تقلبي و نامرغوب بوي پلاستيك داده و بعد از مدت كوتاهي روي ديوار بر آمده مي شوند (طبله مي كنند.)
كاغذ ديواري در دو نوع ضدآب و معمولي توليد مي شود.نمونه هايي كه به ضدآب معروف هستند اين قابليت را دارند كه براي تميزي و نظافت آن ها از دستمال هاي نمدار استفاده شود كه اين قابليت در برخي از كاغذ ديواري هاي خارجي (كانادايي، آلماني و كره اي ) تا حد شست وشوي كامل نيز ارتقا مي يابد.
امروزه هزینه کاغذ دیواری مطلوب دو برابر هزینه رنگ آمیزی می شود و خیلی ها رنگ یا پوشش سلولزی را ترجیح می دهند. البته هزینه مناسب رنگ آمیزی تنها دلیل استقبال از ان نیست می توان خاصیت ضدعفونی کنندگی و پاک کنندگی و طراوت و شادابی رنگ و در مقابل تولید کپک و انواع قارچهای پشت کاغذ دیواری را از دلایل عمده برتری رنگها ی ساختمانی نسبت به کاغذ و پوشش های الیلافی نام برد.

منبع: http://rangdarang.blogfa.com
برای اطلاع از قیمت نقاشی ساختمان می توانید با ما تماس بگیرید، تا علاوه بر بهترین راهنمایی و مشاوره در زمینه نقاشی ساختمان، کاغذ دیواری و طراحی و اجرا دکوراسیون داخلی ساختمان از قیمت ها نیز آکاهی یابید.
تمام خدمات خود را به بهترین نحو ممکن و در اسرع وقت برای شما مشتریان عزیز انجام می دهیم.